سشوار مناسب

معرفی لوازم آرایشی مو


1. سشوار

زیبایی موهای شما در اولویت است. خانمی که می خواهد از سشوار استفاده کند باید مهارت استفاده از آن را بیاموزد زیرا موهایی که ضخیم و یا نازک هستند روش سشوار کردن آنها متفاوت است. برای پف دار شدن مو سعی کنید به دستتان حالت 180 درجه بدهید مخصوصا موهای کم حجم و نازک و برای موهای فر دقت کنید که قبل از سشوار تمام آب مو را نگیرید و به اصطلاح مو نمدار باشد.


می توانید با سری دیسپانسر موهای خود را فر کنید!

برای این کار ابتدا باید موهای خود را بشوریم و سپس نم آنها را طوری بگیریم که موها به حالت مرطوب باشند، سپس لایه لایه از پشت سر موهارا به موس هارد یا اگر میخواهید کمی صرفه جویی کنید با ژل وحتی مقداری سفیده تخم مرغ حالت داده شده با همزن آغشته کرده و سپس لایه لایه با دیفیوز حالت دهید

باد سرد در سشوارها

روش دیگر برای صاف کردن مو می توانیم از باد سرد استفایاده کنیم .اینبار به جای استفاده از حرارت استفاده از باد سرد به موها حالت بدهید .پس از شستن موها ابتدا با حوله نرم آب اضافی آن را بگیرید و اجازه دهید موها کمی مرطوب بمانند .سپس از یک کرم مو و یا سرم مو استفاده کنید و کاملا موها را آغشته کنید .سشوار را در حالت باد سرد قرار دهید و ابتدا بر روی قسمت های پایینی در حال شانه زدن بگیرید یعنی همزمان با شانه زدن موها را سشوار بکشید .بعد از نیمه پایینی موها به سراغ نیمه بالایی بروید که حالا کمی خشک شده اند .از بالا به پایین کاملا باد سرد را روی موها بگیرید و شانه بزنید .بعد از اتمام کار هم میتوانید از کمی کرم مو برای تثبیت حالت موها استفاده کنید .

چه سشواری خریداری کنیم!

در خرید سشوار باید به وزن آن دقت کنیم . همچنین استفاده از یک سشوار که در یک قسمت سنگین تر از قسمت دیگر باشد نیز سخت خواهد بود. بنابراین هنگام خرید بهتر است سشوار را در دست گرفته و بررسی کرد که آیا وزن آن در همه قسمت ها به صورت متقارنی تقسیم شده است یا خیر.

سشوارها به دو دسته تقسیم می شوند، سشوارهای خانگی و سشوار های حرفه ای.

در صورتی که هدف از خرید سشوار ایجاد مدل موهای پیچیده و حرفه ای تر باشد، بهتر است مدل هایی خریداری شود که تنظیمات و ویژگی های بیشتری برای خلق یک مدل موی پیچیده دشته باشند.

برای خرید یک سشوار باید به قدرت آن توجه کنید!

هرچه توان یک سشوار (وات) آن بالاتر باشد، حرارت بیشتری تولید کرده و می تواند با سرعت بیشتری موها را خشک کند. برای بسیاری از افراد سشوارهای با 1500 تا 1800 سشوارهای مناسبی است. ولی برای کسانی که به دنبال سشوارهای با کاربرد حرفه ای تری هستند، سشوارهای با توان 3000 وات توصیه می شود.

یونی بودن سشوار مهم است؟

یونی بودن سشوار، مشخصه ای است که این روزها بیشتر به گوش می رسد. سشوارهای با این مشخصه می توانند الکتریسیته ساکن و یون های منفی روی موها که به دلیل برخورد با هوا روی موها به وجود می آیند، از بین برده و از وز شدن موها جلوگیری کنند. به علاوه گفته می شود که سشوارهای یونی درخشش موها را افزایش می دهند. سشوارهای یونی می توانند از آسیب دیدن موها در برابر حرارت تا حد زیادی جلوگیری کنند.

. سشوار برس دار

از انواع سشوارهای موجود در بازار می توانیم سشوار برس دار را نام ببریم. سشوار وسیله ای است که به وسیله باد گرم و یا سردی که از قسمت خروجی بیرون می آید کمک می کند تا مو ها را به راحتی خشک و حالت دهید .از سشوار برای برانشینگ کردن مواستفاده می شود. بعضی این سشوارها قابلیت چرخش به سمت چپ و راست را دارد . این سشوارها علاوه بر خشک کردن و حالت دادن به مو ها امکان فر کردن مو ها را نیز دارد

نتیجه گیری

با همه اینها، افراد زیادی به دلایل مختلف مانند حالت دادن به موها یا خشک کردن شان پس از هر بار استحمام از سشوار یا اتوی مو استفاده می کنند. متخصصان پوست و مو برای این که عوارض ناشی از این کار به حداقل برسد، توصیه می کنند این افراد نکاتی را هنگام سشوار کشیدن در نظر داشته باشند.

بعد از استحمام بگذارید آب موهایتان گرفته شود سپس موهای خود را می توانید سشوار کنید. در نظر داشته باشید بلافاصله موها را در معرض باد گرم قرار ندهید زیرا باعث می شود مشکاتی در تنه مو ایجاد شود. بنابراین توصیه می شود از سشوار فقط با درجه متوسط استفاده کنید که باد آن ولرم ولی رو به گرم است.ولی برای یک کار حرفه ای من سشوار مکس قرمز که حتما موقع خرید متوجه باشید که ساخت ایتالیا است نه چین را توصیه میکنم.
/ 0 نظر / 15 بازدید